Akcja Mobilizacja – Listy do członków komisji zdrowia

 In Bez kategorii

Drodzy Członkowie.

Drogie koleżanki i koledzy.

Dziś otrzymaliśmy informację o terminie posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia, na której Polski Związek Zawodowy Dietetyków będzie miał szansę zabrać głos i zwrócić się bezpośrednio do posłów w sprawie szkodliwej dla nas Ustawy o innych zawodach medycznych. Ze względu na bardzo szybki termin posiedzenia, potrzebujemy pełnej mobilizacji.


Przed spotkaniem Komisji kluczowym jest, by jak największa ilość posłów otrzymała od nas list w którym tłumaczymy dlaczego proponowana ustawa jest dla nas jako środowiska niekorzystna i szkodliwa. To niezwykle ważne, gdyż może znacząco wpłynąć na sposób postrzegania naszych interesów na wtorkowym posiedzeniu Komisji. W związku z powyższym poniżej podajemy dokładną instrukcję jak i gdzie wysłać stworzony przez nas szablon Listu do Posła. Jednocześnie przypominamy o podpisywaniu petycji, która również zostanie złożona w czasie spotkania.

 

LIST DO POSŁA

1) Pobieramy plik pdf z gotowym szablonem treści do Posłów (prosimy nie ingerować w treść samego listu). Szablon poniżej.

Pobierz list do posła
Pobierz list do posłanki

2) Przy pomocy programu Adobe Acrobat podpisujemy list w miejscu do tego przeznaczonym i zapisujemy. (opcjonalnie list można wydrukować, własnoręcznie podpisać i zeskanować cały dokument). Bez podpisu list nie będzie miał żadnej mocy!!!

3) List wysyłamy jako załącznik do możliwie jak największej ilości Posłów i Posłanek. Poniżej załączamy adresy e-mail członków komisji zdrowia, którymi można się posłużyć, jednak zachęcamy by nie ograniczać się wyłącznie do tych parlamentarzystów i na własną rękę szukać kolejnych kontaktów na stronach Posłów z Waszych okolic.

Pobierz listę maili Posłów Komisji Zdrowia

4) Kluczowym jest, by maile szły z adresów mailowych popularnych serwisów: onet, wp, gmail, o2 itp. Maile z adresów Waszych prywatnych serwerów mogą być przekierowywane automatycznie do spamu. Ważne również, by nie wysyłać listu do wielu adresatów w jednym mailu. Każdy mail powinien być skierowany do JEDNEGO Posła, aby uniknąć zaklasyfikowania go jako spam i rozpowszechniania adresów mailowych.

5) W treści maila można napisać jak ważne jest dla nas, by Poseł zapoznał się z treścią listu i wsparł naszą sprawę.

6) Prosimy o udostępnienie wśród znajomych tego apelu, gdyż wyłącznie duża ilość otrzymanych maili zwróci uwagę Posłów na całą sprawę.

PETYCJA

1) Oto link do internetowej petycji o włączenie zapisu dotyczącego Izb dietetycznych w treść proponowanej Ustawy lub objęcie Dietetyków odrębną Ustawą.

<link do petycji>

2) Należy podpisać petycję zgodnie z instrukcją na stronie

3) Po podpisaniu, na swojego maila otrzymujemy wiadomość z linkiem, którym należy potwierdzić podpisanie petycji (bez kliknięcia w link, petycja nie zostanie podpisana!)

4) UWAGA! Petycję może podpisać KAŻDA pełnoletnia osoba niezależnie od wykonywanego zawodu.

 

Jeszcze raz prosimy o udostępnianie naszego apelu znajomym, pacjentom i kolegom z branży.

Recommended Posts